دانشکده علوم دامی  

افتتاح و راه اندازی سالن پرورش و نگهداری مرغ تخمگذار


همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، سالن پرورش مرغ تخمگذار، با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از کارکنان دانشگاه، سه‌شنبه، بیست ویکم بهمن ماه در مزرعه آموزشی تحقیقاتی شماره یک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این آئین گفت: پروژه سالن پرورش مرغ تخمگذار با هدف بهبود کیفیت امور تحقیقاتی و پژوهشی، امروز افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 دکتر نجفی نژاد افزود: امیدواریم بتوانیم همه امکانات لازم برای انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی را در مزرعه دانشگاه فراهم کنیم تا دانشجویان بتوانند زیر نظر اساتید، کسب مهارت و تجربه کرده و از این مهارت کسب شده در جهت رفع نیازهای جامعه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت ها در مزرعه آموزشی پژوهشی دانشگاه چند بعدی و چند بخشی است گفت: فعالیت های هر یک از بخش‌های دانشگاه در مزرعه باید مکمل یکدیگر باشد.

 در ادامه رئیس دانشکده علوم دامی به بیان ویژگی‌های سالن پرورش مرغ تخمگذار پرداخت و گفت: با توجه  به فعالیت دانشکده علوم دامی در بخش های مختلف دام و طیور و گستردگی صنعت طیور در کشور، نیاز بود تا سالن پرورش مرغ تخمگذار جهت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان احداث شود که امروز خوشبختانه شاهد افتتاح و راه‌اندازی آن هستیم.

 گفتنی است: سالن پرورش مرغ تخمگذار با زیربنای 144 متر مربع و  با اعتباری حدود دو میلیارد و ششصد میلیون ریال احداث گردیده است و ظرفیت پرورش 600 قطعه مرغ تخم گذار را دارد.

خبر تاریخ ارسال خبر :   26 بهمن 1399 - 00:29    |     تعداد بازدید :   75
 ارسال کننده :   روابط عمومی    |      کد خبر :   1198
تصاویر مرتبط دیگری برای این خبر ثبت نشده است .
      26 بهمن 1399 - 00:29    |    کد خبر : 1198